קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

כרוניקה של אפוקליפסה ידועה מראש – פרק ב`
on-the-left-side
שי שהמי
20.02.14
http://on-the-left-side.org.il/%D7%9B%D7%A8%D7%95%D7%A0%D7%99%D7%A7%D7%94-%D7%A9%D7%9C-%D7%90%D7%A4%D7%95%D7%A7%D7%9C%D7%99%D7%A4%D7%A1%D7%94-%D7%99%D7%93%D7%95%D7%A2%D7%94-%D7%9E%D7%A8%D7%90%D7%A9-%D7%A4%D7%A8%D7%A7-2/

רצף הידיעות בתקשורת ממלא אותנו פלצות. תיעודן בעיתוננו נועד דורות הבאים. האם ניתן עדיין לעצור את המרוץ במורד התהום?


1. מצב הפלסטינים בשטחים דומה לזה של העבדים השחורים באמריקה במאה ה-19
`מה שהתחיל כעימות לאומי וצבאי הפך לצורה של שליטה בפלסטינים, הגובלת כיום יותר ויותר בתנאים של עבדות… השליטה שהפעילה ישראל על הפלסטינים יצרה…מצב של עבדות` (פרופ` אווה אילוז, במאמרה `אדוני הארץ`, `הארץ` 7.2.14). לכל המסרבים לראות את פרצופנו במראה, וטוענים שהידיעות בתקשורת הן זניחות, מומלץ ללמוד את המאמר המאלף ולהפנים את המסר העולה ממנו. אכן, האפוקליפסה כבר כאן.

2. בית המשפט בתיק נגד פעיל במחאה החברתית: המשטרה מסכנת את שלטון החוק
`הנחישות שמגלה המאשימה (משטרת ישראל) בהגשת ראיות שלא הוכח בסיס לקבילותן… נוגדת את העקרונות הבסיסיים שעליהם מבוסס שלטון החוק, ואף מסכנת אותו` – מדברי השופטת במשפטו של פעיל במחאה החברתית, שפסלה את הראיות שהגישה המשטרה (`הארץ` 7.2.14). אין זו הפעם הראשונה שבית המשפט מותח ביקורת על התנהלות המשטרה בתיקים פליליים של פעילי המחאה, כדוגמת משפטה של דפני ליף. היועץ המשפטי לממשלה הורה לעכב את טיפול המשטרה בכ-30 כתבי אישום שהוגשו נגד פעילי המחאה החברתית, אולם המשטרה חולקת על עמדתו. פעילות המשטרה נגד פעילי המחאה, על בסיס ראיות בלתי קבילות או ללא ראיות כלל, נוגדת את העקרונות הבסיסיים של שלטון החוק, ובעיקר מנוגדת לעקרונות הבסיסיים של הדמוקרטיה: זכות ההפגנה והמחאה וחופש הביטוי.

3. למרות עדויות נגדו, נסגר תיק חקירה נוסף נגד `זמביש`
למרות שהיו בידיה ראיות למעורבותו בבנייה לא חוקית בגדה, סגרה המשטרה תיק נגד זאב חבר, `זמביש`, מזכ`ל `אמנה`, בגין הפרת צו ביניים של בג`ץ (`הארץ` 9.2.14). מישהו מופתע? מישהו חושב ששלטון החוק בשטחים חל על המתנחלים ועל ראשיהם? המופתעים – הצחקתם אותי!

4. מתנחלים תועדו מכים פעילי שמאל כשחיילים לא עצרו בעדם
ארגון `תעאיוש`, המסייע לרועים פלסטינים לרעות את עדריהם בדרום הר חברון, מול אלימות המתנחלים כנגדם, תיעד תקרית אלימה שבה קבוצת מתנחלים רעולי פנים בעטה והכתה פעיל בארגון, בידיהם ובמוט. בנוסף תועדו המתנחלים יודים אבנים בפלסטינים ובפעילי השמאל שסייעו להם. חיילים שהיו עדים למתרחש לא מנעו מהפורעים להמשיך במעשיהם ולא

עצרו אותם (`הארץ` 9.2.14). מישהו מופתע? (כנ`ל בסעיף 3).

5. חרף הצהרת יעלון ליועץ-המשפטי, המדינה לא הורסת בנייה בלתי חוקית בגדה
`המדיניות הברורה והחד משמעית שלי ושל גופים הכפופים לי הינה אפס סובלנות לבנייה בלתי חוקית חדשה על קרקע בבעלות פלסטינית פרטית. בנייה כאמור זוכה לטיפול נחוש ומהיר …` ממכתבו של שר ביטחוננו, משה יעלון, ליועץ המשפטי לממשלה, שצורף כתצהיר לבג`ץ (`הארץ`, 10.2.14). חרף ההבטחות, תועדה בשטחים בנייה לא חוקית נרחבת ללא כל הפרעה מהשלטונות. מישהו מופתע?

6. ועדת השרים לחקיקה אישרה את ההצעה לחיזוק הקשר למולדת
עכשיו אפשר לישון בשקט: לפי הצעת החוק שאושרה יחויב משרד החינוך `לחנך לחיזוק הערך של מדינת ישראל כמדינת הלאום היהודי` (`הארץ` 10.2.14). משרד החינוך התנגד, וטען שהצעת החוק מיותרת. ניסיונות בעבר לחייב בחוק את משרד החינוך לחנך לחיזוק ערך הדמוקרטיה וכנגד הגזענות והאלימות נגד מיעוטים נדחו, כולם. מישהו מופתע?

7. ההיסטוריה חוזרת: בדואים שצה`ל גירש ב-1972 לצורך תרגיל בסיני, קפאו למוות
לפי ביוגרפיה חדשה של אריק שרון, מאת דוד לנדאו, בשנת 1972 גורשו מכפריהם בסיני כ-3,000 בדואים, בהוראת אלוף פיקוד הדרום אריק שרון, לצורך תרגיל של צה`ל. הפינוי גרם לעשרות מקרי מוות, בעיקר של תינוקות, ילדים וקשישים. איש לא נדרש לתת את הדין (`הארץ`, 12.2.14). צה`ל מפנה אוכלוסייה לא-ישראלית מיישוביה עד היום: ב-2013 תועדו 37 פינויים של קהילות פלסטיניות משטחים שייועדו לאימונים. 343 בתי אב, 1765 נפש, כולל 868 ילדים, נאלצו לנדוד ממקומם ולעבור לאזורים אחרים (`הארץ` 13.2.14). האם היה צה`ל מפנה מתנחלים לצורך אימונים? מי שמכיר אירוע כזה, שיקום!

- See more at:
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו
אזרחית ירדן שבאה לחתונה בשכם נעצרה במעצר מנהלי, פתחה שביתת רעב