קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

97.4% מתיקי החקירה שנפתחו בעקבות פגיעה בעצי זית של פלסטינים - נסגרו בשל כישלון המשטרה
yesh-din
yesh-din
21.10.2013
http://www.yesh-din.org/he//infoitem.asp?infocatid=473
חקירות משטרה בעקבות פגיעה בעצים של פלסטינים בגדה המערבית, נתוני מעקב 2013-2005:

ארגון זכויות האדם יש דין מפרסם היום נתונים עדכניים על מידת כישלונה של משטרת מחוז ש`י לחקור אירועים שבהם נכרתו, הוצתו, הושחתו ונגנבו עצי זית ועצי פרי אחרים השייכים לפלסטינים בגדה המערבית. הנתונים מתפרסמים כעת, על רקע עונת המסיק, לאחר שבשבועות האחרונים תועדו מקרים רבים של פגיעה בעצים בכל רחבי הגדה.

הנתונים העדכניים מראים כי משטרת ישראל נכשלת כישלון חרוץ בחקירה ובהעמדה לדין של מבצעי העבירות שהפכו בשנים האחרונות לאחד מסמלי הכיבוש – פגיעה והשחתה של עצי זית ועצים אחרים. הנתונים מוצגים באופן גיאוגרפי על גבי מפה, החושפת את אזורי החיכוך שבהם תועד מספר גבוה במיוחד של פגיעה והשחתה של עצים. אזורים אלה מוכרים לצבא ולמשטרה, והם מהווים מוקדים לפעילות פלילית של אזרחים ישראלים כלפי פלסטינים ורכושם בכל ימות השנה. הכפר הפלסטיני שסבל מהמספר הגבוה ביותר של אירועי פגיעה בעצים הוא בורין – שאתמול שוב תועדה בו תקיפה אכזרית של מוסקים ומתנדבים מארגון רבנים לזכויות אדם, בידי רעולי פנים שהיו חמושים באלות. בתקיפה נפצעו 2 פלסטינים ו-2 ישראלים.

מ-2005 ועד יוני 2013 תיעד יש דין 211 אירועים של פגיעה מכוונת בעצי פרי בגדה המערבית, שבעקבותיהם נפתחה חקירה משטרתית. מתוך 211 תיקי החקירה שנפתחו במחוז ש`י בין השנים 2013-2005, רק ארבעה הסתיימו בהגשת כתב אישום; 183 תיקים נסגרו בנסיבות המעידות על כישלון בחקירה – כלומר 97.4% מתיקי החקירה שהטיפול בהם הסתיים ותוצאתם ידועה ליש דין. שיעור הכישלון של משטרת מחוז ש`י בחקירת הפגיעה בעצים בולט במיוחד, והוא גבוה אף משיעור הכישלון הכללי של מחוז ש`י בחקירת עבירות שביצעו ישראלים כלפי פלסטינים ורכושם בגדה המערבית, שמסתכם ב-84%. משמעות נתונים אלה היא כי בתחום של פגיעה בעצי פלסטינים, יכולתה של משטרת מחוז ש`י לאתר עבריינים ולהעמידם לדין נמוכה במיוחד, וכמעט שאינה קיימת.


השחתה של עצי זית ועצים אחרים השייכים לפלסטינים מהווה פגיעה קשה ברכושם ופוגעת באופן ישיר ברווחתם, שכן רבים מהתושבים הפלסטינים בגדה המערבית נסמכים על חקלאות כמקור הכנסה משמעותי - בראש ובראשונה על ענף הזיתים, המספק הכנסה ותעסוקה לכ-100 אלף בתי אב.
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

היום (רביעי) משמרות מחאה ברחבי הארץ: די למעצרים המנהליים! ישוחרר מאהר אל-אח`רס!
גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו