קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

טרור "תג מחיר"
on-the-left-side
נעמי רז
20.03.14
http://on-the-left-side.org.il/%D7%98%D7%A8%D7%95%D7%A8-%D7%AA%D7%92-%D7%9E%D7%97%D7%99%D7%A8-2/
לא מדובר בשום תג ובשום מחיר. מדובר בחולי עמוק הפוגע בכל המנגנונים החברתיים ובהתפתחות האישית של כל ילד שצומח כאן.

עכברה, נין, כפר קאסם, בית העלמין הנוצרי ביפו, מכוניות ביפו, אבו גוש, אום אל-כותוף, מנזר השתקנים בלטרון, מנזר בית ג`מאל, בית צפאפה, מנזר דורמיציון, בית הקברות הנוצרי בהר ציון, אבו גוש, שייח ג`ראח, שורפאת… ושלשום –ג`לג`וליה. ומחר? הרשימה ארוכה ומתארכת (והיא עוד הרבה יותר ארוכה בשטחים הכבושים).

eיש הקוראים לפגיעה ברכוש של ערבים ולמריחת אמירות גזעניות בוטות, אנטי ערביות – `תג מחיר`. הורה לנער שלקח חלק בתקיפת נהגים ערבים בירושלים קרא למעשים אלו `מעשה קונדס` (6 באוקטובר 2013, ידיעה מאת יאיר אלטמן באתר `וואלה חדשות`). מעניין איך קוראים לפעולות הטרור הללו כל האחראים למדיניות המפלה, הגזענית, המדירה, שיושבים להם בכיסאות נוחים של השלטון. סביר שהם מחככים ידיהם בהנאה על הצלחת החינוך שהם מקנים לדורות הבאים, שהם נהנים משליחיהם המבצעים הלכה למעשה את משאלותיהם שלהם. לפעמים הם נזעקים, בכאילו: ראש הממשלה, שרים, חברי כנסת, מפכ`ל המשטרה… לפעמים הם מכריזים `הפושעים ייתפסו… אנחנו נעשה הכל כדי ש…`. אבל שירותי ביטחון שיודעים ליירט ספינת נשק באפריקה, לא יודעים לתפוס טרוריסטים יהודיים בישראל. `רוח המפקד` כבר אמרנו?…

כי את הקרקע לצמיחה של שנאת הערבים, שנאת המוסלמים, שנאת הנוצרים, אלימות כלפי כל מי שאינו `אנחנו` – את הקרקע הזו מזינים ומטייבים `נבחרי הציבור`. ראשי השלטון מכנים את מי שמבקר את התנהגות ישראל השלטונית כלפי הפלסטינים בכינוי האולטימטיבי `אנטישמים`. הם מייחסים אנטישמיות גם למי שמכריז על חרם על מוצרי התנחלויות. פרופ` אלי אברהם – האחראי על הקתדרה לחקר האנטישמיות באוניברסיטה העברית בירושלים – מגדיר את ההתנהלות הביקורתית של האירופים כנגד מדיניות ממשלת ישראל בשטחים הכבושים כ`אנטישמיות`. מעניין איך הוא מכנה את ההתנהגויות האלימות, העברייניות של יהודים כלפי ערבים בשל היותם ערבים. האם הוא קורא לה – במקרה – אנטישמיות יהודית? או אולי `אהבת ישראל`?
נעמי רז - פסיכולוגית חינוכית
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו
אזרחית ירדן שבאה לחתונה בשכם נעצרה במעצר מנהלי, פתחה שביתת רעב