קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

"תג מחיר" או איור של היטלר?
on-the-left-side
נעמי רז
03.04.14
http://on-the-left-side.org.il/%D7%AA%D7%92-%D7%9E%D7%97%D7%99%D7%A8-%D7%90%D7%95-%D7%90%D7%99%D7%95%D7%A8-%D7%A9%D7%9C-%D7%94%D7%99%D7%98%D7%9C%D7%A8/
בתגובה למאמרו של אורי משגב `צוער בבה`ד 1 אייר את היטלר במחברתו – והודח` , ב`הארץ` מיום שני 31.3.14.

על מה נאמר `על זה נחרב בית המקדש`? – על השחתת מכוניות של נוצרים בידי יהודים? על מריחת כתובות נאצה על קירות מנזרים בידי יהודים? על השחתת מכוניות של מוסלמים וטינוף כתובות שנאה על קירות בתיהם, בידי יהודים? על טימוא מקומות קדושים לנוצרים ולמוסלמים בידי יהודים? או אולי על רצח יהודים בידי יהודים?
לא ולא.

על מה הודח צוער מקורס קצינים בצה`ל? על שעמד מנגד בעת שבוצעו הפשעים הללו? על שלא עצר התעללות של חבריו או פיקודיו בפלסטינים? על שפגע, הוא עצמו, בפלסטינים חפים מפשע, כבולים ומכוסי עיניים?
לא ולא.

על מה נאמר על ידי מג`ד קורס צוערים בצה`ל `אם אין לכם את המנהיגות להגיד `עד כאן` אפילו במחיר תפקידך, אז אל תהיו קצינים בצה`ל`? – האם על כל הפשעים שהזכרתי למעלה?
לא ולא.

וביחס למה כן מצפה אותו מג`ד צוערים שיגידו המפקדים לעתיד `עד כאן`? – ביחס לאיור ששרטט צוער בעת שהשתעמם בשיחה, איור של אדולף היטלר (אולי גם כתיבת שמו מהווה מעשה של שיפוט לקוי, על פי אותו מג`ד, ואני מסתכנת פה להיות מועפת לכל הרוחות?). כי הרי `על זה נחרב בית המקדש. על זה אנחנו בוכים עד היום. כל עם ישראל… על זה נענשנו, על זה חטפנו 2000 שנות גלות (וגם 400 שנות אינקוויזיציה ושואה – נאמר במקום אחר) – על חוסר מעורבות וחוסר התערבות` – נוזף עוד המג`ד, הבקיא בהיסטוריה, בפיקודיו בקורס הצוערים. הם ראו ושתקו, רחמנא ליצלן. הם לא `דיווחו על המעשה`. אז בהיגיון העקום הזה – איור של רשע יביא את הרשעות. השלמה עם קיומו של איור שכזה – תביא אסון. חוסר התערבות ומעורבות בעת ציור איור שכזה – הוא פגיעה גסה בשלמות העם (ואחדותו, כמובן). מישהו הקליט את המג`ד, סא`ל דוד. רוצים לשמוע?.

אם זה הוא שיקול דעת של מפקד, ועוד מג`ד צוערים בקורס קצינים – אוי לנו ואבוי לנו. אם זו דרך פעולתו של מפקד, אלו קצינים הוא מוציא מתחת ידיו?

מעניין מה הגיבו שאר הצוערים, מה חשבו בליבם. האם אמרו לעצמם `איך לא מנעתי את האסון הבא?`, `איך לא העזתי לעצור את מעשה הפשע הזה?`, `מה קרה לאמות המוסר שלי?`? או אולי אמרו לעצמם הצוערים: `לעולם לא ארצה להיות מפקד שכזה, מפקד שמאבד את הפרופורציות, מפקד שאמות המידה המוסריות שלו מצטמצמות להוקעת איור של הרשע הגדול בהיסטוריה היהודית, מפקד שעסוק בהפחדה של פיקודיו`. האם נבהלו? האם נאטמו? האם קדו קידה נוכח הדרשה המצמררת הזו? או אולי אמרו לעצמם: `ה`עד כאן` שלי הוא אחר לגמרי. לא איורים, אלא מעשים. לא שרבוטים על נייר, אלא פגיעה אמתית באנשים חפים מפשע. התעלמות ממעשים נפשעים, השלמה בשתיקה עמם – זהו ה`עד כאן` שלי`. האם היה שם אחד, בקרב אותו ציבור נזוף, שעמד אל מול המטיף בשער, שהתייצב בגו זקוף עם ערכים מוסריים אמיתיים?

קשה להאמין. התערובת הזו של איומים ונזיפות, של שואה ואינקוויזיציה, ביחד עם סמכות של מפקד והחשש להיות מודח כצוער המאייר – היא תערובת מסוכנת למוח חושב וללב פתוח. ובכל זאת – אני מאוד מקווה שיש בין צוערי אותו קורס, ואלו שיבואו אחריהם ואלו שקדמו להם, גם מוחות חושבים ולבבות פתוחים, ועקרונות מוסר אנושי בסיסיים שלא נאטמו על ידי מסכת של שטיפות מוח.


- See more at:
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו
אזרחית ירדן שבאה לחתונה בשכם נעצרה במעצר מנהלי, פתחה שביתת רעב