קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

מנהיגי כרמיאל לא רוצים את תושבי ראמיה אצלם בסלון
hagada
דב קולר
08.04.14
http://hagada.org.il/2014/04/08/%D7%9E%D7%A0%D7%94%D7%99%D7%92%D7%99-%D7%9B%D7%A8%D7%9E%D7%99%D7%90%D7%9C-%D7%9C%D7%90-%D7%A8%D7%95%D7%A6%D7%99%D7%9D-%D7%90%D7%AA-%D7%AA%D7%95%D7%A9%D7%91%D7%99-%D7%A8%D7%90%D7%9E%D7%99%D7%94-%D7%90/

לקראת יום האדמה, ב-28 במרץ 2014 התקיימה עצרת ההזדהות עם תושבי ראמיה הערבים, תושבי כרמיאל. את העצרת ארגנו `ועד הפעולה של תושבי ראמיה` והרשימה המקומית המשותפת לחד`ש ומרצ `קשת כרמיאל לצדק חברתי`. בעצרת הועלו שלוש דרישות מרכזיות: חיבור מיידי לרשת החשמל של כל המשפחות; הפסקת הטרור המנהלי-כלכלי נגד תושבי השכונה (ועל כך בהמשך) ומתן אישורי בניה לכל משפחות ראמיה לבנות את בתיהם על אדמתם. שלושת הדרישות הללו הן לגיטימיות, דמוקרטיות, וחוקיות – ומעוגנות בהצהרת זכויות האדם של האו`ם, במגילת העצמאות, ובפסקי דין של בית המשפט העליון. עצרת ההזדהות התקיימה תוך שיתוף פעולה עם מפלגות שנבחרו לכנסת ישראל, וארגונים אזרחיים, התומכים במאבק הדמוקרטי הלא-אלים של תושבי ראמיה למימוש זכויות היסוד החברתיות והדמוקרטיות שלהם. לכן השתתפו בעצרת חברי כנסת, ומנהיגי ציבור רבים.

אל מול עצרת ההזדהות של ראמיה, הפגין מחנה הימין המקומי, המובל על ידי כלל חברי מועצת העיר (קואליציה ואופוזיציה מאוחדים בשנאה נגד קהילת המיעוט בראמיה), כאשר הם חושפים את הערווה - מנהיגות עירונית שאיננה מפנימה את עקרונות היסוד של הדמוקרטיה הישראלית. תחת דגלי ישראל המונפים, נשמעו קריאות גזעניות: `ערבים הביתה`. נאמו והשתתפו שם ראש העיר, חברי מועצה, וגם ראש ה`אופוזיציה`, אשר כתב באתר שלו: `כרמיאל היא עיר יהודית שהוקמה במטרה לייהד את הגליל, כרמיאל לא מוכנה להכניס לסלון הביתי שלה אורחים לא רצויים`. התנהגות זו פוגעת בעקרון השוויון לכלל אזרחי המדינה שנפסק בבג`צ קעדאן-קציר. יצוין שישראל היא מדינה שותפה ל`אמנה בדבר ביעור כל הצורות של אפליה גזעית`.

תחת המולה של קריאות שטנה, בהשתתפות תנועת הטרור `תג מחיר`, נאמרו קריאות לגירוש הערבים, ביטויי הסתה וסקסיזם. כמו כן יצאו פעילים ממחנה הימין, שהתקרבו בקריאות פרובוקטיביות לנואמי עצרת ההזדהות של ראמיה. התנהגויות אלו הן עבירות גזעניות-פלילית לפי חוק העונשין. בכל התבטאויותיהם, הן בהפגנת הימין והן באתריהם בפייסבוק, מדברת הנהגת מועצת העיר ופעילי הימין, על `אורחים לא קרואים המגיעים להזדהות עם תושבי ראמיה`. מעבר לצביעות ולסטנדרטים הכפולים (חברי כנסת מ`הליכוד-ביתנו`, ה`בית היהודי`, ואחרים – מגיעים תדירות לכרמיאל), מתגלה כאן חוסר סובלנות פוליטי ואזרחי להקשבה לקולו של האחר. גישה טוטליטרית זו מנוגדת לרוחה של מגילת העצמאות: …`מדינת ישראל תקיים שוויון זכויות חברתי ומדיני גמור לכל אזרחיה, בלי הבדל דת, גזע, ומין`. מול המקהלה הגזענית `קשת כרמיאל לצדק חברתי` קובעת שוב את עמדתה העקרונית והעקבית – אין תחליף לדיאלוג דמוקרטי ותרבותי בין עיריית כרמיאל וועד הפעולה של תושבי ראמיה. יצוין שבחודשים האחרונים הגבירה מחלקת הפיקוח של עיריית כרמיאל את פעולות העונשין כנגד תושבי ראמיה: הוצאת צווי פינוי והריסה נגד בתי התושבים בראמיה – אלפי שקלים לקנס, הוצאת צווי פינוי והריסה למכלאות העדרים (עיזים, כבשים, פרות, סוסים), של חקלאי ראמיה והטלת קנסות `מפגעי רעש`, על גנראטורים הפועלים אחרי שעה 23 בלילה, בבתי תושבי ראמיה.

כל הפעולות הללו נעשות בהיחבא, תוך שיתוף רשות מקרקעי ישראל ובתי המשפט בעכו ובקריות – וזאת כאשר בפומבי, בכל ההודעות לתקשורת, טוענת העירייה שהיא מנועה מלעסוק בפתרון בעיית קהילת ראמיה, כי הכל כעת בידי רשות מקרקעי ישראל ובתי המשפט, והעירייה לטענתה כבר סיימה את הטיפול בבעיית תושבי ראמיה, בהכשרת השטח לשכונה הנפרדת לבדואים, ובה `מגרשי הפיצוי`.
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

בתיהם של 44 פלסטינים מתוכם 22 ילדים נהרסו אתמול בגדה המערבית
בלילה בלילה כשכולם ישנים חיילים מתפרצים לבתים פלסטינים
היום (רביעי) משמרות מחאה ברחבי הארץ: די למעצרים המנהליים! ישוחרר מאהר אל-אח`רס!