קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - פרשנות

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

רופאים לזכויות אדם על ההתנכלות של רשות המס
הבוקר התפרסם בעיתון הארץ כי רשות המסים פועלת לביטול ההכרה ברופאים לזכויות אדם כמוסד ציבורי לצורך הכרה במס. איום רשות המיסים מהווה נסיון ברור לפגוע בנו בשל עמדותינו הפוליטיות ופעילותנו הציבורית, ומספק הצצה להלך הרוח הפוליטי ברשות המיסים.

בפעולה זו מצטרפת רשות המיסים אל שורה של ארגונים ומוסדות ממשלתיים הפועלים ברוח דומה על מנת לייצר דה-לגיטימציה כלפי ארגוני זכויות אדם ולהשתיק קולות שאינם מתיישרים עם האג`נדה הגזענית של הממשלה.

עיקר טענותיה של רשות המיסים נוגעות לעמדתנו כלפי הכיבוש, ומרוח דבריה עולה כי פעולה או נקיטת עמדה המנוגדת למדיניות הממשלה, וספציפית לעניין מדיניותה בגדה המערבית וברצועת עזה, אינה יכולה להוות `מטרה ציבורית` המזכה בהכרה לפטור ממס.

אנו גאים על כך שאיננו מציגים רק פנים הומניטריות (כפי שבוודאי היה נוח יותר למדינת ישראל ולרשות המיסים) אלא מפנים מבט ביקורתי אל מדיניות ממשלתית המביאה מטופלים לפתחנו (או מונעת מהם הגעה אלינו) ופועלים לשנותה. אנו מאמינים שבפעילותנו זו אנו מקיימים חובה מקצועית ואתית עמוקה של אנשי ונשות רפואה ופעילים המסרבים לעמוד מנגד, כאשר אנו עדים להפרות זכותם לבריאות של מטופלינו וזכויותיהם של בני אדם החיים תחת שליטתה של מדינת ישראל.

במידה ותחליט רשות המסים להסיר את ההכרה בפעילותנו, וגם אם יהיו לכך השלכות כלכליות, נמשיך, יחד עם פעילינו, לפעול במרץ ומתוך תחושת שליחות, כפי שאנו עושים מזה 26 שנה.

הסיפור המלא, והתתכתבויות מול רשות המיסים, באתר רופאים לזכויות אדם > http://bit.ly/1f9A6oC

תשובת רופאים לזכויות אדם לרשות המסים > http://bit.ly/1gWiFCF

הכתבה המלאה של אור קשתי (סרוקה) >
ttp://bit.ly/1lM2HmD | הכתבה בהארץ (פרימיום) >
ttp://bit.ly/1ifUIL0
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

חמש סיבות טובות להצביע מרצ
פעמון אזעקה – אם מרצ לא תהיה בכנסת, לנתניהו ובן גביר יהיו 61 מנדטים להרכיב ממשלה
פשיעה יהודית