קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

נשות משוחררי שליט לא-סיסי: "שחרר אותם"
ynet
רועי קייס
18.06.14
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4531998,00.html

משפחות האסירים המשוחררים מעסקת שליט שנעצרו על ידי כוחות צה`ל לפנות בוקר (בין שלישי לרביעי) פנו למצרים בבקשה לסיוע בשחרורם. המשפחות העבירו איגרת לשגריר מצרים ברמאללה, ודרשו התערבות מיידית של ההנהגה בקהיר ושל הנשיא החדש עבד אל-פתאח א-סיסי באופן אישי. האסירים המשוחררים נעצרו במסגרת פעילות צה`ל בעקבות חטיפתם של שלושת הנערים אייל יפרח, גיל-עד שער ונפתלי פרנקל.

באיגרת נכתב: `אנחנו משפחות האסירים המשוחררים בעסקת חילופי האסירים שבוצעה תוך מאמץ וחסות מצרית. בעלינו ובנינו נעצרו ואנחנו מפצירים בנשיא מצרים א-סיסי להתערב בדחיפות כדי להציל את בנינו ולחייב את ישראל לכבד את הסכם שחרור האסירים`.

גנץ: `אנחנו קודם בני אדם ואחר כך לוחמים`
מי שהעבירה את האיגרת היא אשתו של אחד מסמלי העסקה, נאיל ברגותי, ששהה בכלא הישראלי 33 שנה בגין רצח קצין ישראלי. היא מסרה את האיגרת לשגריר בנוכחותם של תת שר האסירים הפלסטיני, זיאד אבו עין, יו`ר מועדון האסיר הפלסטיני כדורה פארס, בני משפחות של האסירים ונשותיהם של חברי הפרלמנט מטעם חמאס שנעצרו גם אחרי החטיפה.

אבו עין אמר לאחר מסירת האיגרת: `אנו מקווים שההנהגה המצרית תמלא תפקיד בהצלתם של המשוחררים שנחטפו שוב לפנות בוקר. אנחנו מאוד מודאגים ביחס אליהם. יש מבצע קדחתני שעלול להגיע גם לשאר משוחררי העסקה ואף למשוחררי שלוש הפעימות שהשתחררו בתיווך אמריקני לאחרונה`.

אבו עין הוסיף שהשגריר המצרי הבטיח להעביר את האיגרת להנהגה בדחיפות. הוא הביע חשש של הרשות הפלסטינית מכך שהם יגורשו לרצועת עזה או למקום אחר,
ויואשמו בסעיפי ההרשעה הקודמים שלהם. בנוסף הוא קרא לקהילה הבינלאומית להתערב כדי להציל אותם.

כאמור, מדי לילה נמשכת פעילות צה`ל וכוחות הביטחון בגדה במטרה להעיל לחץ על חמאס בעקבות חטיפתם של שלושת הנערים אייל יפרח, גיל-עד שער ונפתלי פרנקל. מתוך 64 הפלסטינים שנעצרו לפנות בוקר, 51 היו ממשוחררי עסקת שליט.

גורם צבאי אמר לאחר מכן שמשוחררי עסקת שליט לאזור יהודה ושומרון היו מחויבים בנוהל דיווח: `הם לא קיימו את תנאי שחרורם ועכשיו הם נחקרים. זהו אירוע משמעותי`.

קישורים למאמרים האחרונים בנושא

גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו
אזרחית ירדן שבאה לחתונה בשכם נעצרה במעצר מנהלי, פתחה שביתת רעב