קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

קצין בצה"ל: המבצע בג`נין תוכנן מזמן, ואינו קשור לחטיפה
mekomit
יעל מרום
19.6.2014
http://mekomit.co.il/קצין-בצהל-המבצע-בגנין-תוכנן-מזמן/

חלקים ממבצע `שובו אחים` תוכננו לפני זמן רב ומבוצעים כיום בלי קשר לעילה הרשמית שבגללה פתחו במבצע – כך אומר קצין בכיר בגזרת ג`נין היום ל`בחדרי חרדים`. בראיון לתוכנית `הכוורת` באתר החרדי אומר הקצין שבצבא נערכים מזה זמן לפעילות מבצעית משמעותית בתוך ג`נין, בלב שטח איי הפלסטיני, בשל מה שזוהה כתהליך של התחמשות בקרב תושבים בעיר.

עוד אומר הקצין שהצבא מנסה בכוונה להתסיס את השטח על מנת למשוך זורקי אבנים, וזאת כדי שצלפים יוכלו להרוג אותם.


`היה צוות צלפים על הגג, והיה בעצם את ה`כוח תירו בי`, שזו בעצם מחלקה שלמה שהולכת בתוך פאתי ג`נין במטרה לעורר את כולם ולעשות רעש`, אומר הקצין. `וזו באמת הייתה המטרה, פשוט שיתחילו לעשות בלגן, ו(אז) להוריד את מי שעושה בלגן. להוריד, להרוג`.

בתגובה ל`בחדרי חרדים` גורם בכיר בצה`ל שלל את הדברים מכל וכל, ואמר כי הראיה לכך שהמידע שגוי הוא כי למרות שהלוחמים נתקלו באבנים, לא נורתה לעברם אש חיה. דובר צה`ל מסר בתגובה לטענות האתר החרדי כי `טענות הכתב משוללות מכל יסוד. אין כל שינוי בהוראות הפתיחה באש`.

בתגובה ל`שיחה מקומית` הוסיפו בדובר צה`ל כי `למבצע `שובו אחים` יש שתי מטרות: השבת הנערים ופגיעה קשה בארגון הטרור חמאס ביהודה ושומרון. דובר צה`ל אף הצהיר כי המבצע ימשך ככל שיידרש`.

הטקסט המלא של ההקלטה:

`אמרתי לך… לא במטרה, או בוא נגיד, בלי שום קשר לחטופים. אז זו פעילות שהגדוד ארגן כבר הרבה זמן, במטרה באמת להעמיד אותם [במקומם]. נכנסים לג`נין בגלל שלאחרונה היא נורא מתפתחת בקטע החימושי שלה וכמעט כל פעם שאנחנו נכנסים אז יש ירי, מטענים, אבנים, בקת`בים. והגדוד ארגן באמת איזה משהו כזה, להראות להם כאילו שאנחנו לא מפחדים, ולא מהססים אפילו בטיפה להיכנס.

המטרה הייתה באמת לעשות סוג של, להביא כוחות לא סתם – רציניים – להיכנס ולהסתובב בכפר, אלא באמת להעמיד כוחות של צלפים, כוחות של תצפית, כל מיני כוחות כאלה. באמת במטרה שכל הגדוד באמת ילך בפנים, במטרה לעורר את האנשים שאוהבים את הבלגן הזה, ושיתחילו לעשות בלגן, לזרוק אבנים, בקת`בים, ואז בעצם להוריד אותם.

פשוטו כמשמעו, היה צוות צלפים על הגג, והיה בעצם את ה`כוח תירו בי`, שזו בעצם מחלקה שלמה שהולכת בתוך הפאתים, בתוך פאתי ג`נין, באמת במטרה לעורר את כולם ולעשות רעש, וזה באמת הייתה המטרה, פשוט שיתחילו לעשות בלגן… ולהוריד את מי שעושה בלגן

מה זה אומר להוריד?

להוריד, להרוג

קישורים למאמרים האחרונים בנושא

גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו
אזרחית ירדן שבאה לחתונה בשכם נעצרה במעצר מנהלי, פתחה שביתת רעב