קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

"מוכנים למות": מבקשי מקלט עזבו את חולות
ynet
עומרי אפרים
28.06.14
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4535456,00.htmlמאות מבקשי מקלט שעזבו אתמול (יום ו`) את מתקן השהייה `חולות` שוהים כעת ביער ניצנה ומסרבים לחזור למתקן. הם נפגשו עם נציגי נציבות האו`ם לפליטים וביקשו את התערבותם, וחלקם הודיעו כי ינסו לחצות שוב את הגבול למצרים, לאחר שניסו לעשות כן קודם לכן ונכשלו. על פי התיקון לחוק למניעת הסתננות, אם לא ישובו תוך 48 שעות מרגע עזיבתם, בסמכות המדינה לעצרם ולהעבירם למתקן הכליאה סהרונים.

`אין הבדל בין חולות לסהרונים, אנחנו בכלא בכל מקרה ולכן נישאר כאן, גם אם המשטרה תגיע`, אמר ל-ynet האפטום, מבקש מקלט מאריתריאה הנמנה עם העוזבים, שיצאו יחד לצעדת מחאה אל עבר מעבר ניצנה שבגבול מצרים. `ישראל לא בדקה את בקשות המקלט שלנו והחזיקה אותנו בכלא במשך שנים למרות שאנחנו פליטים`, הסביר ג`אק, מבקש מקלט מאריתריאה שמסרב גם הוא לשוב לחולות.

הצועדים נתקלו בכוחות צבא ומשטרה שמנעו מהם להגיע לגבול. `ישראל רמסה את הזכויות שלנו, אנחנו מיואשים לכן אנחנו מתכוונים לחזור לסיני ולמצרים, גם אם הדבר יסכן את חיינו`, הוסיף ג`אק. `אנחנו מוכנים למות מאחר ולא נשאר לנו דבר`.

במתקן חולות כלואים כ-2,400 בני אדם. חלקם פתחו בשבועיים האחרונים בצעדי מחאה בדרישה לשחררם ולשפר את שירותי הבריאות והחינוך במתקן. מאות מהשוהים הפרו את תנאי המתחם ולא חתמו על אישורי ההתייצבות היומיים בו. ההפרה גררה העברת כמה ממנהיגי המוחים לסהרונים.

`התוכנית הדרקונית של הממשלה לייאש את מבקשי המקלט ולגרום להם לעזוב `מרצונם` כנראה עובדת יותר טוב משציפו`, אמרה ח`כ מיכל רוזין, יו`ר ועדת העובדים הזרים. `ככה אי אפשר להמשיך. מתקן חולות הוא כלא לכל דבר, שבו נכלאים חפים מפשע לכל החיים ללא משפט. כך לא נוהגים בפליטים, כך לא נוהגים בבני אדם`.
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו
אזרחית ירדן שבאה לחתונה בשכם נעצרה במעצר מנהלי, פתחה שביתת רעב