קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

לא למות טיפש: נקמת ילד קטן (גרסת שועפט)
לא למות טיפש
עידן לנדו
02.07.14
http://idanlandau.com/2014/07/02/child-revenge-shuafat-version/בעקבות חטיפתו ורציחתו של מוחמד חוסיין אבו-ח`אדר בן ה-16 משועפט, הכריז ראש הממשלה: `הימין אחראי - והימין ישלם`. סגר מיידי הוטל על שכונות רמת אשכול, רוממה והגבעה הצרפתית, ימין משה והמושבה הגרמנית; 160 אלף ישראלים מצאו עצמם נצורים בבתיהם, חוששים לבאות. כוחות צבא פשטו על השכונות בחיפושים מדלת לדלת, וזרעו הרס רב בדרכם. בשכונת רחביה פוצץ צה`ל דלת של בית שיושביו שהו בפנים ומן הפיצוץ נפצע ילד בן 8.

בראיון מעורר מחלוקת לרדיו, הגיבה ח`כ מירי רגב לחטיפה ולרצח של הצעיר הפלסטיני והצהירה: `החוטפים אינם טרוריסטים. גם אם אני לא מסכימה אתם, הם אנשים שלא רואים שום דרך לשנות את המציאות שלהם ונאלצים להשתמש באמצעים האלה עד שישראל תתפכח קצת`. בתגובה לדברים האלה תבעו מספר חברי כנסת להסיר את חסינותה של ח`כ רגב ולהעמידה לדין בעוון הסתה. כמו כן הוגשה הצעת חוק בנושא: `לא ייתכן שחבר כנסת יביע תמיכה בפעולת טרור וחטיפה של נער, כאשר כל כוחות הביטחון פועלים להשבתם`, נאמר בהצעת החוק שהגישה ח`כ מירי רגב בעצמה, יחד עם ח`כ זבולון כלפה.

בעימותים שפרצו בין ישראלים זועמים לבין כוחות הביטחון, ירה צה`ל אש חיה לעבר מפגינים. דניאל שפר, בן 13 מקרית יובל, נורה בחזהו ונהרג (תחקיר ראשוני העלה שמדובר ב`אדם הלא נכון`). במהומות אחרות, סמוך לשכונת הקטמון, ירה צה`ל והרג את מיכאל אמיתי, צעיר בן 20 מתלפיות.

כחלק מצעדי הענישה נגד האוכלוסיה היהודית שתמכה במבצעי הרצח האכזרי, סגר צה`ל את כביש בגין לתנועה מכל עבריו, פשט על משרדים של `יד שרה`, אקי`ם, עמותת `ידיד` ועמותת `לתת`, והחרים עשרות מחשבים ומסמכים שנמצאו במקום. כמו כן הוצא צו הריסה למפעל יוגורט שמעסיק עובדים יהודים עם מוגבלויות. הממשלה גם החליטה לבטל באופן גורף ביקורי משפחות לכל האסירים מן ההתנחלויות.

בסך הכל, פשט צה`ל על יותר מאלף בתים של תושבים יהודים בשכונות ירושלים המערבית, חדר למעבדות באוניברסיטה העברית והחרים ספרים וציוד, ועצר כ-400 יהודים בעלי חזות מתנחלית. במשך כל המבצע לא הותרה כניסתם של גברים יהודים לתפילה בכותל המערבי.

הקבינט המדיני-בטחוני עדיין שוקל את צעדיו; ההתלבטות היא בין הטלת עונש מוות על רוצחים יהודים והפגזת מאחזי ימין קיצוניים לבין הקמת התנחלות חדשה, שתיקרא על שם הנרצח מוחמד אבו ח`אדר, בסמוך לאלון שבות. בינתיים הרחוב כבר אומר את דברו. בעשרות ערים צעדו מפגינים זועמים בקריאות `מוות ליהודים` ותקפו עוברי אורח חובשי כיפות. חיילים העלו לפייסבוק תמונות של עצמם מכוונים נשק עם הכיתוב: `תנו לנו לרסס` (את רוצחי אבו ח`אדר, כמובן).


קישורים למאמרים האחרונים בנושא

גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו
אזרחית ירדן שבאה לחתונה בשכם נעצרה במעצר מנהלי, פתחה שביתת רעב