קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

שלטון הטרור
o139
גודווין צדק
02.07.14
http://www.o139.org/2014/07/blog-post.html
ב-14 באפריל השנה נורה ונהרג ניצב משנה ברוך מזרחי. בארוע הזה נפצעו גם אשתו של מזרחי וילד שנסע ברכב אחר. 23 ימים לאחר מכן נעצרו זיאד עוואד ובנו בן ה-18 עזאדין, תושבי הכפר אידנא הסמוך לחברון. 46 יום הוחזקו ונחקרו בידי ישראל, ולטענתם גם עונו, וזיאד לא אמר דבר. חוקרי השב`כ הגבירו את הלחץ על הבן עד שנשבר והפליל את אביו, סיפר כיצד התאמן אביו בנשק ואיך החביא אותו אחרי הירי. אחרי אותם 46 יום הואילה המדינה להגיש כתב אישום נגד זיאד, אבל שישה ימים לפני שעשתה כן, פנתה המדינה ליועץ המשפטי לממשלה בבקשה להרוס את ביתו בשל החשדות נגדו.

זאת אומרת: בעת שהחשוד נמצא בחזקתה, בטרם יוגש כתב אישום נגדו ויתברר העניין בבית משפט, לפני מלוא ההליך המשפטי התקין פחות או יותר של הצגת ראיות, עדויות, ובעקבות זאת הרשעה או זיכוי, בנקודת זמן שרירותית כלשהי - ביקשה המדינה להעניש לא רק את החשוד ואת בנו, אלא גם את שאר בני משפחתו הקרובה והמורחבת, 13 בני אדם שלא נחשדים בעבירה על החוק ושחטאם היחיד הוא קרבת דם לחשוד, שלא הורשע ואפילו לא הואשם. כל זה קורה כאן, בדמוקרטיה היחידה במזרח התיכון.

בג`צ הוגש בבקשה למנוע את ההריסה הזו, ובמהלכו טענה המדינה כי ההריסה היא `מתוך מטרה להרתיע מפני ביצוע פיגועים נוספים`. החשוד במעשה נמצא בידי המדינה והבית בו התגוררה משפחתו הי ה שכור, כך שהמדינה ביקשה להרוס מבנה שאינו שייך לו בכלל, כדי שאחרים יראו את הצדק הישראלי ויוותרו על כוונותיהם לצאת נגדו.

כל אדם שעיניו בראשו ישאל: האם זה חוקי? האם מותר במדינת חוק להרוס בית שכור של חשוד בעבירה לפני שהואשם, לפני שנשפט ולפני שהורשע? ועל כך קובע בית הדין הגבוה לצדק: כן! חוקי וטהור. תקנה 119 לתקנות ההגנה המנדטוריות קובעת כי: `מפקד צבאי רשאי להורות בצו שיוחרמו לזכות ממשלת ישראל כל בית, מבנה או קרקע... מבנה או קרקע השוכנים בכל שטח, עיר, כפר, שכונה או רחוב, שבהם נוכח לדעת כי תושביהם, או מקצת מתושביהם, עברו, או ניסו לעבור, או חיזקו את ידי העוברים, או היו שותפים שלאחר מעשה לעוברים עבירה על התקנות האלה, עבירה שבה כרוכות אלימות או הטלת אימה או עבירה שעליה נדונים בבית משפט צבאי; ומשהוחרמו כל בית או מבנה או קרקע כנ`ל, רשאי המפקד הצבאי להחריב את הבית או את המבנה או כל דבר הנמצא בבית, במבנה, בקרקע או עליהם`. על השאלה האם זה מוסרי בכלל לפגוע בחפים מפשע עוד לפני שהסתיים, אם בכלל התחיל, ההליך המשפטי נגד החשוד במעשה בגללו נהרס ביתם, משיב בית המשפט הגבוה לצדק של מדינת ישראל: `די בכך שנחה דעתו של המפקד הצבאי`. תובע, שופט, ותליין.

אבל נחזור לרגע ללב העניין: לא מדובר פה בהענשת החשוד בפגיעה בסנ`צ מזרחי - כי החשוד כבר עצור, יועמד לדין, ואם יורשע צפויות לו שנים ארוכות בבית הכלא. מדובר בהענשה של חפים מפשע כדי ליצור הרתעה, כביכול, כלפי אחרים. להטיל אימה. חד וחלק. במלותיו של רובספייר, ראש שלטון הטרור בצרפת של המאה ה-18: `טרור אינו אלא צדק, מהיר, חמור, ונוקב`, כך נראה השלטון הנאור של ישראל בגדה המערבית: טרור מאורגן, שלטון של אימה וטרור.

היום הרסו כוחות המדינה את הבית בו התגוררה בשכירות משפחת עוואד, והפכו 13 בני אדם חפים מפשע, שמונה מתוכם ילדים, לחסרי בית.
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו
אזרחית ירדן שבאה לחתונה בשכם נעצרה במעצר מנהלי, פתחה שביתת רעב