קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

התקפה נוספת על גטו עזה
hagada
אלי אמינוב
21.07.14
http://hagada.org.il/2014/07/21/התקפה-נוספת-על-גטו-עזה/


שוב מתברר כי הגורם היחיד המאיים על אזרחי ישראל ומסכן את חיי תושביה הוא לא איראן, לא האסלאם ולא העולם הערבי אלא ההנהגה המטורפת של מדינה זו. לאחר מסע עונשין ונקמה בגדה המערבית, יוצאת ישראל למסע טרור בעזה במטרה לפגוע, להרוס ולהעניש גם את תושבי עזה על ניסיון האיחוד בין חמאס והרשות הפלסטינית. במקום לנצל את ההסכם כמנוף לאפשרות לנהל משא ומתן עם ממשלה מאוחדת המכירה בקיומה, פנתה ישראל כמנהגה למלחמה נוספת. עוד פרק במלחמה המתמדת, שמטרתה להמשיך להעביר את פלסטין ההיסטורית לידי הציונות ולהפטר מאוכלוסיית הילידים `המיותרת`.

הציניות של ממשלת ישראל יכולה להתחרות רק באכזריותה. פחות מיממה לאחר חטיפת הנערים ידעה הממשלה שהם אינם בחיים, אך הסתירה זאת מאזרחי ישראל ומן העולם כולו. תחת הסיסמה השקרית `שובו בנים`, ניתן היה לבצע מסע טרור חדש נגד העם הפלסטיני ולהענישו, להביא את אבו מאזן לחשוף עצמו כקבלן משנה של הכיבוש המזדהה פומבית עם מטרות ישראל, ולארגן שנאת ערבים מטורפת בחברה הישראלית שהביאה לפוגרומים ואף לרצח. חזית תשובה נוספת נפתחה תוך ניצול אמהות הנרצחים במסע תעמולה עולמי להשבה כביכול של החטופים, תוך הסתרת מותם ולשיקום תדמיתה הקורבנית של מדינת היהודים, ולצבור אהדה לקראת ההתקפה על גטו עזה.

הנזק המכוון שגרמו חיילי הכיבוש במהלך החיפושים בבתי הפלסטינים, שכלל ביזה מצביעים במפורש על מגמת הענשה והפחדה של האוכלוסייה האזרחית. פעולות אלה נשענו על ההצהרות המתלהמות והגזעניות הרצופות שיצאו מפי שרי הממשלה, על רעיונות סדיסטיים כיצד להחמיר את הענישה הקולקטיבית, והצעות להפסיק לפלסטינים מים וחשמל, בנוסף לטרטור ולסגר, כביכול כדי להשיב את החטופים שכאמור לממשלה ולראשי הצבא היה ברור שאינם בחיים. במשך שמונה עשר יום ערכו אלפי חיילים חיפושים באזור חברון כאשר הם עוצרים מאות אנשים וגורמים נזקים עצומים באלפי בתים, בהם חיפשו כביכול את החטופים.
מעשה החטיפה עצמו, תכנונה וארגונה מצביע על שבר עמוק בתנועת החמאס. בעוד ההנהגה פונה להסכם עם אבו מאזן, המכיל בעצם בתוכו הכרה דה פקטו בישראל, חלקים בתוכה החשים נבגדים, מנסים לבצע פעולות של מאבק מזוין לא רק כדי לפגוע בישראל אלא כמחאה על `כניעת` הנהגתם. לעומת זאת, ישראל שלא התכוונה אף לרגע אחד להכיר באותה כניעה בלתי מוצהרת ולנסות להכיל את ההסכם הפלסטיני, קבעה ללא כל הוכחה שהנהגת חמאס אחראית לחטיפה ולרצח. העובדה שאין כלל מערכת פיקוד של התנועה בגדה, לא מנעה את ההחלטה לעצור את כל צמרת חמאס בגדה ואף להחזיר לכלא את משוחררי עסקת שליט. בהזדמנות זו שותקו ונסגרו כל ארגוני הסיוע האיסלמיים בתחומי הבריאות החינוך והסעד, עשרות בתי ספר ומרפאות ועוד. תנועת חמאס ברצועה לא יכלה לקבל בשקט את ההתקפה על התנועה ולאחר התלבטות ארוכה מצטרפת למערכה בירי טילים על ישראל. את המערכה הזו החלה הזרוע הצבאית של חמאס בניגוד לרצון ההנהגה הפוליטית.

מסע העונשין והנקם של ישראל מוליד תגובות נזעמות בקרב האזרחים הפלסטינים בישראל. הקש ששבר את גב הגמל והוציא אלפי אנשים להפגנות מחאה היה רצח הנער מחמד אבו ח`דיר בשועפת בידי כנופיית יודו-נאצים שהושפעו מההסתה שזלגה משולחן הממשלה המשטרה הפעילה כוחות דיכוי רבים נגד המפגינים, אך בניגוד לאוקטובר 2000, התאפקה ולא השתמשה הפעם בנשק חם נגד אזרחים. לעומת זאת, במסגרת הכנות למהלומות נוספות על הפלסטינים עצרו השוטרים מאות צעירים, ביניהם פעילים פוליטיים רבים.

הן ממשלת החמס הישראלית והן ממשלת החמאס בעזה לא שאפו להתנגשות חזיתית, אולם התגובה הפלסטינית נענתה בהפצצות של חיל האוויר הישראלי, בחיסולים ממוקדים – שאינם אלא הוצאה פומבית להורג של נידונים למוות ללא משפט – ובהרג של לוחמים ואזרחים ברצועה. תנועת החמאס אינה רוצה מלחמה כוללת משום שבכך תפסיד לא רק אנשים וכלי מלחמה אלא תאבד את הלגיטימציה החלקית שמדינות רבות העניקו לה לאחר האיחוד עם אבו מאזן. הקושי לשרוד בתנאי המצור הישראלי המונע אף תשלום משכורות לכוחותיה, מגביר את הצורך בתמיכה חיצונית. ישראל גם לא ששה להתנגשות לא רק בגלל החשש שפעולה גדולה תביא בהכרח לחשיפת ביצוע פשעי מלחמה ולאחר מכן גינויים והפסד בדעת הקהל העולמית, אלא בגלל האינטרס שלה בהמשך שלטון החמאס. תבוסה רצינית לחמאס יכולה להביא לשתי תוצאות אפשריות שישראל לא מוכנה לקבלן. האחת היא שליטה מחודשת של הרשות ברצועת עזה והגדה המערבית גם יחד, תחת ממשלו של אבו מאזן, אשר יהווה עבור העולם כולו נשיא של מדינה שבדרך.

אפשרות שנייה היא שתיווצר בעזה וגם בגדה המערבית התארגנות חדשה שתהווה חלק מהג`יהאד העולמי ותהפוך את ישראל לאפגניסטן או תאלץ אותה לפתוח במבצע חיסול העם הפלסטיני, כחזונם של רבנים רבים. כרגע ברור שישראל יצאה למערכה אשר גם אם `תנצח` בה, התוצאה תהיה תבוסה. זוהי תבנית החוזרת על עצמה בשנים האחרונות המדגישה את שקיעתה של המדינה הציונית. עוד סיבוב, עוד שפך דם ועוד כשלון, זהו העתיד שמבטיחה מדינת היהודים לאזרחיה ולתושבי האזור.

מצב זה דורש שינוי מהפכני. את השאלה הלאומית בפלסטין לא ניתן לפתור על ידי מלחמות, המשך הטיהור האתני, החרפת מצב האפרטהייד, פשעי מלחמה ושקיעות חוזרות בביצה של דם. יש לנקוט במדיניות הפוכה לחלוטין שרק היא תאפשר ליהודי ישראל לחיות בשלום בארץ זו. על ישראל להפסיק את פעולות האיבה נגד העם הפלסטיני, לבטל את כל החוקים המפלים בין יהודים לאחרים ולשחרר את כל האסירים הפוליטיים. את הטריטוריה של פלסטין ההיסטורית, שהיא כיום מדינת אפרטהייד יש להפוך למדינה חילונית דמוקרטית. זכות הפליטים הפלסטיניים לחזור למולדתם ולהשתקם בה אינה מוטלת בספק. כדי להגיע אל אותה מדינה חילונית דמוקרטית אנו מציעים לפעול לכינונה של אסיפה מכוננת, אליה יוכלו לבחור ולהיבחר כל תושבי הטריטוריה ופליטיה. אסיפה ריבונית בעלת כל הסמכויות שתתן למדינה חוקה שוויונית ודמוקרטית. פתרון אחר אין.

קישורים למאמרים האחרונים בנושא

גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו
אזרחית ירדן שבאה לחתונה בשכם נעצרה במעצר מנהלי, פתחה שביתת רעב