קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

ג`ימי קרטר: "ארה"ב צריכה להכיר בחמאס"
ynet
יצחק בן-חורין
06.08.14
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4555477,00.htmlנשיא ארצות הברית לשעבר ג`ימי קרטר שב ותוקף את ישראל. במאמר שפרסם ובראיונות לתקשורת האמריקנית קרא קרטר לממשל האמריקני להכיר בחמאס כ`שחקן פוליטי`, והאשים את ישראל בפעילות הרסנית ברצועת עזה.

אין זו הפעם הראשונה שקרטר בן ה-89 תומך בהכרה בחמאס, המוגדר בחוק האמריקני כארגון טרור. גם אחרי מבצע `עופרת יצוקה` ב-2009 הביע קרטר תמיכה בהכרה ב`זרוע המדינית של החמאס`. הוא הגיע לעזה והבטיח לפעול לשחרור גלעד שליט, והחמאס ניצל את הנשיא לשעבר למסע יחצ`ני.

הפעם פרסם קרטר מאמר באתר `פוריין פוליסי` יחד עם נשיאת אירלנד לשעבר מרי רובינסון, שגם היא לא ידידה של ישראל. השניים הכירו בעובדה שחמאס תקף אזרחים ישראלים `בלא הבחנה`, אך הביקורת שלהם התמקדה בישראל שיצרה `קטסטרופה הומניטרית ברצועת עזה`.

`אין שום הצדקה אנושית או משפטית לדרך שבה צה`ל ניהל את המלחמה הזו. הישראלים השתמשו בפצצות, טילים וארטילריה כדי לכתוש חלק גדול מעזה, כולל אלפי בתים, בתי ספר ובתי חולים`, נכתב במאמר המשותף.

קרטר אמנם קובע ששני הצדדים `תקפו אזרחים בצורה מכוונת`, דבר המהווה לדבריו `פשעי מלחמה`. הנשיא לשעבר תומך למעשה בדרישה של החמאס לשיקום מלא של עזה ופתיחת המעברים לתנועת אנשים וסחורות.

לפי קרטר, ארה`ב והאיחוד האירופי צריכים להכיר בחמאס לא רק ככוח צבאי אלא גם ככוח פוליטי. `אי-אפשר לטאטא את החמאס והוא לא ישתף פעולה בהכחדתו. רק על ידי הכרה בלגיטימיות שלו כשחקן פוליטי - אחד הנציגים החזקים של העם הפלסטיני - המערב יתחיל לספק את התמריצים לחמאס להניח את נשקו`, הבהיר.
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

עצומה: שחררו את אמל נחלה, נער פלסטיני החולה במחלה קשה, וכלוא מזה שנה במעצר מנהלי ללא משפט‎‎
לגנות או לא לגנות, זאת השאלה
בתיהם של 44 פלסטינים מתוכם 22 ילדים נהרסו אתמול בגדה המערבית