קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

לא למלחמת שלום השלטון (עמדת תראבוט)
9.8.2014
https://webmail.technion.ac.il/imp/dynamic.php?page=message&buid=38696&mailbox=SU5CT1g&token=kRT0nrUxTSaoAlx3pGaNZg1&uniq=1407578531344

מטרת המבצע הושגה: לא, לא המטרות המעורפלות והשקריות שהציבה הממשלה. המנהרות יחזרו, גם הטילים, גם תושבי הדרום ימשיכו לחיות על הקצה. וזה יקרה כי ככל הנראה המצור והכליאה של הפלסטינים בעזה יימשכו, אולי עם קצת הקלות. מה שהושג הן מטרות המבצע שעליהן לא מספרים: התחמקות מלחץ בינלאומי להסדר מדיני, שמירת הקואליציה, הרחבת ההתנחלות, ניסוי בטכנולוגיות של מוות שיהפוך קומץ למיליונרים, וגניבת עוד כמה מיליארדים משירותים חברתיים לתקציב הביטחון. בחסות התותחים נערך עוד שלב בייבוש הדיור הציבורי וחברי הכנסת `החברתיים` בקואליציה נטשו כל מחויבות כלפי מחוסרי הדיור. כל זה על חשבון סבל נורא: למעלה מ-1,800 הרוגים בעזה, רובם אזרחים, הרוגים בגדה המערבית וגם בישראל, עשרות חיילים הרוגים, אלפי פצועים, רבים מהם נכים לכל חייהם, הרס תשתיות ובתים, ומיליוני אנשים שנידונים לעוד שנים רבות של עוני וסבל. אי אפשר להמשיך ככה! הכיבוש והמצור על הפלסטינים בעזה מייצרים תירוצים ותנאים שמאפשרים לממשלות ישראל להמשיך לשרת קומץ ולדכא ולפגוע גם בסיכוי של ישראלים לחיים סבירים! המלחמה הזאת היא עוד הוכחה: רק שלום אמיתי, שמבוסס על הכרה בדרישות הצודקות של העם הפלסטיני, יכול להביא לשני עמינו חיים של רווחה, שקט וכבוד.

והיום שוב מתברר: סירוב של ממשלת ישראל להסיר את המצור על עזה כבר גובה קורבנות. לצערנו שפיכות הדמים נמשכת וכנראה תימשך כל עוד יימשך המצור.

אמרנו את זה כאשר החלו הזוועות לפני חודש ונמשיך לומר את זה: כל העוצמה הצבאית של ישראל - המטוסים, הדחפורים, הטילים, מכשירי ההאזנה, הטילים החכמים, הפצצות, מכונות הירייה בשלט-רחוק, וגם כיפת הברזל המהוללת - לא יעזרו. הם לא יגרמו לפלסטינים להיעלם וגם לא להיות מרוצים מחיים מתחת למגף הכיבוש. כל עוד תימשך השליטה הצבאית על עם אחר, כל עוד יימשך המצור, כל עוד יחיו אנשים במחנות פליטים, תימשך גם ההתנגדות. רוצים לשים לזה סוף? שימו קץ לכיבוש!

ובינתיים... שפיכות הדמים וההרס האיום בעזה לא הפריעו לשגרת הדיכוי האכזרי בגדה. להפך, האלימות גברה בחסות הדי הזוועות העזתיות, עוד מפגינים נורו ומספר העצירים המינהליים בגדה המערבית הוכפל ומגיע ל-450.

יכ
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

לגנות או לא לגנות, זאת השאלה
בתיהם של 44 פלסטינים מתוכם 22 ילדים נהרסו אתמול בגדה המערבית
בלילה בלילה כשכולם ישנים חיילים מתפרצים לבתים פלסטינים