קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

100 מפות, אלפי נקודות אדומות: "אטלס ההרס" של עזה
walla
מערכת וואלה
17.08.14
http://news.walla.co.il/?w=/2689/2776381
`אטלס ההרס` של עזה
http://isc.wcdn.co.il/w9/v/news/files/1408286942_5753.pdf


משרד התיאום של האו`ם לעניינים הומניטאריים פרסם תצלומי לוויין של רצועת עזה, המפרט את הנזק שנגרם לכל שכונה ושכונה במהלך מבצע צוק איתן. הנציגים הישראלים יצאו שוב לקהיר

משרד התיאום של האו`ם לעניינים הומניטאריים פרסם תצלומי לוויין של רצועת עזה, המפרט את הנזק שנגרם לכל שכונה ושכונה במהלך מבצע צוק איתן. הנציגים הישראלים יצאו שוב לקהיר.

האו`ם פרסם מהדורה חדשה של `אטלס המשבר בעזה`. מהדורת חודש אוגוסט 2014 של האטלס מתעדת את ההרס הקשה שנגרם לערי רצועת עזה בשל פעילות צה`ל במהלך מבצע `צוק איתן`. הפרסום, בהוצאת משרד התיאום של האו`ם לעניינים הומניטאריים (OCHA), כולל 108 עמודים, ובהם תצלומי לוויין של שטח רצועת עזה. התצלומים אמנם מתוארכים ל-6 ביולי, יומיים לפני שהחל המבצע, אך למפות ולצילומים התווספה שכבה נוספת, עדכנית, המסמנת את המבנים שנהרסו או נפגעו במהלכו.

מכון הלוויינים של האו`ם סיפק את התצלומים, היורדים עד לרזולוציית השכונה, והם מספק פירוט גבוה של המבנים שניזוקו. בכל עמוד מפורטים הבתים שנפגעו ומבני הציבור שניזוקו, לפי חלוקה לבתי חולים, מבני תשתית, מרפאות, בתי מחסה, בתי ספר, מוסדות או`ם, מסגדים, מלונות ועוד.

לדברי האו`ם, האטלס הוא `כלי חיוני לארגונים הומניטריים וארגוני פיתוח, אך הוא גם משאב רב-ערך לכל מי שפועל בעזה, כמו גם למי שרוצה להבין טוב יותר את ההסלמה האחרונה במעשי העוינות`.

בעמוד 34 למשל, נראות השכונות ג`דידה ושג`אעיה, שספגו נזק כבד ביותר בהפגזות צה`ל במהלך המבצע, ומאות נקודות אדומות מסמנות מבנים שניזוקו.


בסוף החודש שעבר תיעדו לוויינים של האו`ם, באופן מפורט, את ההרס בשכונת שג`אעיה. שג`אעיה נמצאת במזרח העיר עזה בסמוך לגבול עם ישראל, ונחשבת לשכונה הגדולה ביותר בעיר. מדרום לשכונה נמצאת שכונת זייתון ומצפון שכונת תופאח. מתגוררים בה כ-125 אלף תושבים.

באחד התצלומים, שהציגו תקריב של מרכז השכונה (למטה), נראו בניינים ששוטחו לחלוטין כתוצאה מההפגזות העזות. לפי מכון UNOSAT, מכון הלוויינים של האו`ם, 604 מבנים בשכונה הושמדו בשבועיים וחצי הראשונים של המבצע.

בתוך כך, המשלחת הישראלית לשיחות המשא-ומתן עם הפלסטינים יצאה היום שוב לקהיר, ובירושלים מתכוננים לאפשרות שהשיחות ייכשלו. גורם מדיני הבהיר היום כי אם חמאס יחדש את הירי לעבר ישראל, `התגובה תהיה חזקה`.קישורים למאמרים האחרונים בנושא

עצומה: שחררו את אמל נחלה, נער פלסטיני החולה במחלה קשה, וכלוא מזה שנה במעצר מנהלי ללא משפט‎‎
לגנות או לא לגנות, זאת השאלה
בתיהם של 44 פלסטינים מתוכם 22 ילדים נהרסו אתמול בגדה המערבית