קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

עדות מעזה: נהג מספר על תקיפת האמבולנס שבה נהרג החובש עאאיד אל-בורעי
hagada
ראמי עלי
16.08.14
http://hagada.org.il/2014/08/16/עדות-מעזה-נהג-מספר-על-תקיפת-האמבולנס-שב/

ראמי עבד אל-חאג` עלי, בן 32, נשוי ואב לשניים, הוא נהג אמבולנס בסהר האדום, תושב בית חאנון שבצפון רצועת עזה. את עדותו גבה תחקירן בצלם ברמאללה, איאד חדאד, באמצעות הטלפון, ב-27 ביולי 2014.

ביום שישי ה-25 ביולי 2014, בשעות אחר הצהריים, הייתי בעבודה במוקד החירום בבית חאנון. בסביבות השעה 16:30, המוקד קיבל הודעה על פצועים ברחוב אל-מסריין בבית חאנון. המוקד תאם עם הצלב האדום הבינלאומי את ההגעה למקום. בערך רבע שעה אחרי הקריאה התקבל האישור ואמבולנס עזב את המוקד ויצא לאזור ממנו התקבלה הקריאה. צוות האמבולנס כלל את החובשים עאאיד אל-בורעי, בן 25 וחאתם שאהין, בן 38 ואת הנהג ג`וואד בדיר, בן 52. הצוות לא הצליח להגיע אל הפצועים. זמן קצר אחרי שהם הגיעו למקום, הם דיווחו למוקד שטנק ירה עליהם והם נפגעו. הם ביקשו שצוות אחר יגיע לחלץ אותם.

המוקד עשה תיאום נוסף עם הצלב האדום הבינלאומי וקיבל אישור לצאת לסייע לצוות שנפגע ולחלץ אותו. אני נהגתי באמבולנס ואיתי היו שני החובשים – מוחמד חרב, בן 31, ויוסרי אל-מסרי, בן 54. תוך כמה דקות הגענו לשם. המרחק מהמוקד קצר, לא יותר מ-200 או 300 מטר. כשהגענו לכניסה לרחוב אל-מסריין הופתענו לראות שלוש טנקים ודחפור צבאי ברחוב. הם עמדו במרחק של 100 מטר בערך מהאמבולנס.
פתאום, בלי אזהרה, הם פתחו עלינו באש מקלעים מסיבית. הקליעים חדרו לתוך האמבולנס. ניסיתי לסובב את האמבולנס כדי לברוח, אבל כנראה שההגה נפגע מהירי. פתאום הרגשתי כאב חד ברגל והבנתי שנפגעתי מקליע או רסיס. אחר כך השמשה הקדמית נופצה. בגלל שלא יכולתי לסובב את האמבולנס, החלטתי לנסות לנסוע לאחור. הירי נמשך תוך כדי נסיעה אחורה, עד שהתרחקנו. כשהירי פסק הצלחתי להסתובב כדי לחזור לכיוון המוקד.
בדרך למוקד, פגשנו את חאתם שאהין, אחד החובשים מהאמבולנס הראשון. חאתם נפגע מרסיסים בכתף וברגל. הוא סיפר לנו שטנק ירה פגז שפגע בחלק הקדמי של האמבולנס. הוא אמר שהוא הצליח לברוח ושעאאיד, החובש השני, נפגע. הוא סיפר שאחרי שהוא ברח, הוא ראה שהטנק ירה פגז נוסף על האמבולנס והשמיד אותו לגמרי. הוא הבין שעאאיד כנראה נהרג, אבל לא ידענו את זה בוודאות.

למחרת, ביום שבת, הוכרז על הפסקת אש בין הצדדים מהשעה 8:00 ועד 20:00 בערב. צוות אמבולנס שהגיע למקום האירוע מצא את הגופה של עאאיד באמבולנס השרוף. הפציעה שלי הייתה קלה. קיבלתי טיפול בבית חולים ושוחררתי עוד באותו יום. ג`וואד בדיר, נהג האמבולנס הראשון, נפגע בפנים וברגל. חאתם שאהין, החובש, נפגע בכתף וברגל. שניהם טופלו בבית החולים בבית חאנון. שני אנשי הצוות שהיו איתי, באמבולנס השני, לא נפגעו. מצאנו על האמבולנס שמונה סימני חדירה של קליעים. השמשה הקדמית נופצה והרדיאטור נפגע.
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

עצומה: שחררו את אמל נחלה, נער פלסטיני החולה במחלה קשה, וכלוא מזה שנה במעצר מנהלי ללא משפט‎‎
לגנות או לא לגנות, זאת השאלה
בתיהם של 44 פלסטינים מתוכם 22 ילדים נהרסו אתמול בגדה המערבית