קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

פליטים פלסטינים שברחו מעזה לאיטליה טבעו בים התיכון
mekomit
חגי מטר
15.9.2014
http://mekomit.co.il/15-פליטים-פלסטינים-שברחו-מעזה-טבעו/

ספינה שיצאה מאלכסנדריה ביום שבת האחרון טבעה בים התיכון ועליה כמאה פליטים פלסטינים וסורים שניסו להגיע לאיטליה. 15 מהפליטים, שכולם ברחו מעזה לאחרונה במנהרות תת קרקעיות למצרים, טבעו ומתו. הרשויות במצרים הודיעו שינפיקו אישורי מעבר לבני משפחותיהם כדי שיוכלו לצאת לקהיר דרך רפיח, לזהות את המתים ולקחת את גופותיהם לקבורה ברצועה.

האסון מעלה על סדר היום את התופעה של עזתים שמצטרפים לגל הפליטים שמנסה לחצות את הים התיכון לעבר אירופה. נראה שבשל המצור הימי שהטילה ישראל על עזה, נאלצו הפליטים לצאת במסע ארוך לאלכסנדריה ולהפליג ממנה. יוחאי עופר מ`מקור ראשון` פרסם כתבה בנושא בשישי האחרון, ובה ראיון עם תושב עזה שמנסה לאסוף 12 אלף דולר במזומן – עלות ההברחה מתחת לפני הקרקע למצרים, ועל פני הגלים לאירופה. בכתבה מובאים דיווחים על רשת ההברחה, מהיציאה מהרצועה ועד התיק הקטן שמותר לקחת לספינת ההברחה.

הגרדיאן הבריטי דיווח לאחרונה שגל ההגירה והפליטות ליבשת דרך הים מגיע לשיאים חדשים. ב-2014 לבדה הגיעו לאיטליה לבדה כ-50 אלף איש דרך הים, רובם סורים ואריתראים, והשנה עוד לא נגמרה. בשנת 2013 המספר עמד על כ-25 אלף, כשבכל אחת מהשנים הקודמות המספרים לא הגיעו אפילו לחמשת אלפים בשנה.

בגרדיאן מעריכים שהזינוק במספרים קשור הן בהחרפת המלחמה בסוריה, שממנה יצאו למעלה מ-1.5 מיליון כשלושה מיליון פליטים (רובם המכריע נמצאים בארצות שכנות), והן בסגירת הגבול היבשתי של תורכיה-יוון. על אלה אפשר אולי להוסיף את הקמת הגדר הישראלית על גבול סיני, שהושלמה ב-2012 ועצרה כמעט לחלוטין את זרם מבקשי המקלט לארץ.

נראה שבעקבות המלחמה האחרונה, מתחילים להצטרף גם פליטים פלסטינים לאריתראים, לסורים, לסומלים ולאחרים שנמלטים מארצות ללא תקווה ומחפשים עתיד חדש.
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו
אזרחית ירדן שבאה לחתונה בשכם נעצרה במעצר מנהלי, פתחה שביתת רעב