קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

שר החוץ הצרפתי: "נכיר בפלסטין - בלי קשר למשא ו–
walla
סוכנויות הידיעות
14.10.14
http://news.walla.co.il/item/2793191לורן פביוס אמר כי החלטה בדבר הכרה במדינה הפלסטינית תגיע `בזמן המתאים`. לדבריו, `השאלה היחידה היא מהם הצעדים שיהיו הכי יעילים לתהליך השלום. אנחנו לא רוצים צעד סמלי בלבד`

שר החוץ של צרפת, לורן פביוס, אמר היום (שלישי) לשרי ממשלתו כי `זה אך הגיוני` שצרפת תכיר במדינה פלסטינית – כך דיווחה סוכנות הידיעות הצרפתית. פביוס הדגיש כי החלטה שכזו תגיע `בזמן המתאים`.

לדבריו, `השאלה היחידה היא מהם הצעדים שיהיו הכי יעילים`. הוא הוסיף: `עד עכשיו, הקונספציה הייתה שהכרה חייבת להיות קשורה למשא ומתן. החל מהרגע שבו המו`מ אינו אפשרי, או שלא יכול להוביל להסכם, כמובן שצרפת תיקח אחריות`.

פביוס אמר את הדברים יום לאחר הדיון בפרלמנט הבריטי, שבסופו התקבלה ברוב של 274 קולות מול 12 מתנגדים החלטה בלתי-מחייבת הקוראת לממשלה בלונדון להכיר בפלסטין. בניגוד לכך, פביוס הבהיר: `אנחנו לא רוצים צעד סימבולי, אלא רוצים לקדם את השלום`.

בתגובה להחלטת הפרלמנט הבריטי, נמסר ממשרד החוץ: `הדרך למדינה פלסטינית עוברת בחדר המשא ומתן`. בהודעה שפרסמה שגרירות ישראל בלונדון, נכתב: `הכרה בינלאומית שולחת מסר מדאיג להנהגה הפלסטינית, לפיו הם יכולים לחמוק מההחלטות הקשות שעל שני הצדדים לבצע, ולמעשה פוגעת בסיכויים להגיע לשלום אמיתי. הכרה במדינה פלסטינית חייבת להיות התוצאה הסופית של שיחות שלום ישירות בין ישראל לרשות הפלסטינית`.

גם ראש ממשלת שבדיה, סטפן לופבן, הצהיר כי בכוונת ממשלתו החדשה להכיר בפלסטין כמדינה עצמאית. עם זאת, בניגוד להכרזה הצרפתית, לופבן הבהיר כי ההכרה תגיע רק במסגרת `משא ומתן על פי עקרונות החוק הבינלאומי`. 134 מדינות ברחבי העולם הכירו בפלסטין, אולם אף מדינה החברה באיחוד האירופי נקטה צעד זה.

בתוך כך, גורמים באיחוד האירופי מסרו היום כי נבחנות דרכים חדשות להפעיל לחץ על ישראל במטרה לגרום לה להפסיק את הבנייה בהתנחלויות. לדבריהם, הדיונים בנושא נמצאים בראשיתם ואחת האפשרויות שהועלו היא איסור כניסה למדינות האיחוד למתנחלים שהורשעו בפשעים.

`עבודת הניירת נעשתה, אך הוקפאה לפי שעה`, הסביר גורם בכיר באיחוד. `זאת בעצם רשימה שחורה של מתנחלים אלימים שהואשמו או הורשעו בפשעים, והיא תמנע מהם להיכנס לאירופה`. רק 200-100 אנשים צפויים להופיע ברשימה, אך באיחוד מקווים שצעד כזה ישלח מסר ברור לישראל.

קישורים למאמרים האחרונים בנושא

היום (רביעי) משמרות מחאה ברחבי הארץ: די למעצרים המנהליים! ישוחרר מאהר אל-אח`רס!
גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו