קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

הכלבים נובחים ושיירת הנשק עוברת
hagada
גדעון גיתאי
27.01/16
http://hagada.org.il/2016/01/27/%D7%94%D7%9B%D7%9C%D7%91%D7%99%D7%9D-%D7%A0%D7%95%D7%91%D7%97%D7%99%D7%9D-%D7%95%D7%A9%D7%99%D7%99%D7%A8%D7%AA-%D7%94%D7%A0%D7%A9%D7%A7-%D7%A2%D7%95%D7%91%D7%A8%D7%AA/התקשורת מדווחת מדי יום על דיונים שיהיו בקרוב. באו`ם דנים, ועוד ידונו, על הכרה במדינה פלסטינית, בארה`ב ידונו על מניעת הבנייה בהתנחלויות, באיחוד האירופי על הטלת מכס על תוצרת ההתנחלויות… אך לרוב כל זה מסתכם ב`הכל דיבורים` – בשינויים מדיניים או כלכליים פעוטים וחסרי משמעות. אך ישנו נושא נוסף ובעל משמעות. שבו גם ידונו בקרוב. על הנושא התייחס לאחרונה גם ראש ממשלת ישראל, בנימין נתניהו. כך הוא אמר: `היחסים בין ישראל לארה`ב, חרף חילוקי הדעות, איתנים וחזקים… יש דיבורים על קריסת היחסים, אבל מתברר שהיחסים מתחזקים… כמו מזכר ההבנות שכנראה נשיג בחודשים הקרובים על סיוע ביטחוני לעשר השנים הקרובות`.

כך שדיבורים לחוד ומעשים לחוד – במיוחד כאשר אנו דנים על `הידידה הגדולה`, ארה`ב. כאילו שישראל לא בונה התנחלויות, כאילו היא מקשיבה קשב רב לעצות הידידותיות שג`ון קרי או הנשיא ברק אובמה ושגרירו בתל-אביב דן שפירו משמיעים. כי בינתיים ארצות הברית ממשיכה להזרים נשק חינם לישראל ולצבאה המגדיר את עצמו כמוסרי בעולם. הצבא השומר על ההתנחלויות הנבנות ומתרבות והמאחזים, שכולם (גם לדעת הממשל בארה`ב) אינם חוקיים. ברור גם שאין מדובר במשלוחי נשק זניחים, או בסכומים פעוטים שהממשל מקציב לישראל, וחברי בתי הקונגרס המאושרים והמועשרים (גם בכספי הלובי איפא`ק) מאשרים.

ג`רמי שארפ, חוקר שעובד עבור הקונגרס האמריקאי כתב לא מזמן מאמר ארוך על הסיוע שארצו נותנת לישראל. ממנו עולה שמאז שמדינת ישראל נוסדה ועד 2014 היא קיבלה סכומי עתק מארה`ב – יותר מכל מדינה אחרת אחרי מלחמת העולם השנייה – 124.3000.000.000 דולר או יותר מ-124 מיליארד דולר. עוד נתון מזעזע הוא שכמעט כל הסיוע היה צ ב א י , ומאז 1996 רק סיוע צבאי ניתן לישראל! וישראל, שלא כמדינות אחרות, זכאית להשתמש בסיוע האמריקאי גם לקניות מתעשיית הנשק שלה עצמה, ובניגוד לסיוע שניתן למדינות אחרות – ישראל מקבלת את הסיוע מיד בתחילת השנה האזרחית ובתשלום אחד.

המדינה גם מקבלת כל שנה ממשרד ההגנה האמריקאי כספי תמיכה לפיתוח רקטות וטילים. בתקציב משרד ההגנה האמריקאי (לשנה הנוכחית) נכתב שארה`ב תיתן כ-488 מיליון דולר לתוכניות משותפות לפיתוח ויצור טילים `הגנתיים`. 55 מליון ל`כיפת ברזל`, 287 מליון ל`קלע דויד`, 90 מליון ל`חץ 3`, ו-57 מליון ל`חץ 2`. כזכור, כבר בשנת 2007 הסכימו ממשל בוש וממשלת ישראל על חבילת עזרה צבאית שתוקפה עשר שנים. הסכום שעליו הוסכם היה 30 מיליארד דולר.

ועכשיו, כשלאובמה נותרה שנה לכהונתו, הוא הבטיח להגדיל את המענק הצבאי שארה`ב תיתן לישראל בעשר השנים הבאות למעל 4 מיליארד דולר בכל שנה. בעיתונות ציטטו: `זה הובטח`, וכך יהיה, למרות הגרעון הגדול בהכנסות האוצר האמריקאי. כי מה שתעשיית הנשק האמריקאית דורשת יקוים. הרי ידוע שלקרוביהם בתעשיית המוות האמריקאית קשרים מצוינים עם אחיהם הישראלים… לכן, בפעם הבאה שתקראו את דברי אובמה, או שליחיו קרי והשגריר שפירו, על `רצונה של ארה`ב בשלום`, אל תיקחו את דבריהם יותר מדי ברצינות.
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו
אזרחית ירדן שבאה לחתונה בשכם נעצרה במעצר מנהלי, פתחה שביתת רעב