קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

שתי פעילות שמאל פתחו בשביתת רעב למען שחרור מוחמד אלקיק
mekomit
חגי מטר
13.2.2016
http://mekomit.co.il/stream/%D7%A9%D7%91%D7%99%D7%AA%D7%AA-%D7%A8%D7%A2%D7%91-%D7%A8%D7%99%D7%91%D7%9C%D7%99%D7%9F-%D7%9E%D7%95%D7%97%D7%9E%D7%93-%D7%90%D7%9C%D7%A7%D7%99%D7%A7/שתי פעילות שמאל החלו אמש בשביתת רעב ברחוב מול בית נשיא המדינה. השתיים, ענת רימון-אור וענת לב, דורשות שהנשיא ריבלין ייפגש איתן ויפעל לטובת שחרור העציר המנהלי שובת הרעב מוחמד אלקיק. מוחמד אלקיק הוא עיתונאי פלסטיני בכלי תקשורת סעודי, שנמצא במעצר ללא כתב אישום וללא משפט כבר 80 יום, ושסכנה מיידית נשקפת לחייו.
בשמונה וחצי בערב צפויה להתקיים במקום גם הפגנה לשחרורו של אלקיק.

השתיים, שפעילות ומפגינות בעניינו של אלקיק מזה כמה שבועות, אומרות שניסו לקבוע פגישה עם ריבלין לאחר שמצבו של אלקיק הידרדר קשות ברביעי בערב, ומאז לא נענו. הן התייצבו בשערי בית הנשיא בירושלים בשישי בבוקר, ועם כניסת שבת – כשהבינו שלא יזכו בפגישה – הכריזו על שביתת הרעב ללא הגבלת זמן, עד שהנשיא ייצא וייפגש עמן.

`הגענו לנשיא לאחר שנסגרו כל הדלתות האחרות`, מסבירה רימון-אור. `הרעיון הוא שהנשיא ישתמש בסמכויות שלו, שיהיה יצירתי וייראה איך הוא יכול להתערב. זה מגיע בעקבות הסיפור של אלקיק, אבל נוגע לכל העצירים המנהליים, ובכלל לטירוף שהולך ומשתלט על המדינה. כנשיא הוא צריך להתייצב ולהפעיל את כל הכלים שבידיו נגד הטירוף הזה.

`חלק מהעניין הוא גם שהציבור בישראל לא יודע כלום על הסיפור של אלקיק. אנשים עוברים לידנו ושואלים מי זה. הציבור הערבי כולו עוסק בזה, ובציבור היהודי לא מדברים על זה בכלל`.

השובתת השנייה, ענת לב – פעילת זכויות אדם שמעורבת במאבקים נגד הגדר, נגד מתווה הגז, למען זכויות מבקשי המקלט ועוד – מדגישה שבשלב זה כל מה שהן רוצות הוא להפגש ולדבר עם ריבלין, ולצורך זה השביתה. `חשוב לי שפעילים יבינו שהיום זה מוחמד אלקיק, אבל בעוד כמה שנים מעצר מנהלי זה משהו שיכול לקרות לכל אחד שמבקר את המשטר`, אמרה.

מוחמד אלקיק נעצר על ידי השב`כ בנובמבר. לדברי מקורביו, הוא נחקר על דברים הקשורים לעבודתו העיתונאית ולסוגיות פוליטיות, ולכן משהוכנס למעצר מנהלי החל בשביתת רעב. בשב`כ טוענים שאלקיק הוא איש חמאס, ובעבר הוא אכן ישב בכלא מסיבה זו, וכן שמעצרו כיום נועד לסכל סכנה ממשית לביטחון מצדו.

שופטי בג`ץ, שנחשפו לחומר חשאי של השב`כ שאלקיק ועורכי דינו לא זכו לראות, פסקו שאלקיק אכן לא מוחזק בשל עבודתו העיתונאית, אבל לאחר ההידרדרות הרפואית במצבו הורו על הקפאת המעצר המנהלי. כיום הוא מוחזק בבית החולים `העמק` בעפולה, רשמית לא במעצר אך בפועל לא מורשה לעזוב את המקום. אלקיק ממשיך בשביתת הרעב ודורש שאם אין נגדו ראיות לכתב אישום – שישחררו אותו מיידית.

קישורים למאמרים האחרונים בנושא

בלילה בלילה כשכולם ישנים חיילים מתפרצים לבתים פלסטינים
היום (רביעי) משמרות מחאה ברחבי הארץ: די למעצרים המנהליים! ישוחרר מאהר אל-אח`רס!
גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית