קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

הסרטון האחר מחברון: הצעירה מהווידיאו
hagada
ניצה אמינוב
09.04.16
http://hagada.org.il/2016/04/09/%D7%94%D7%A1%D7%A8%D7%98%D7%95%D7%9F-%D7%94%D7%90%D7%97%D7%A8-%D7%9E%D7%97%D7%91%D7%A8%D7%95%D7%9F-%D7%94%D7%A6%D7%A2%D7%99%D7%A8%D7%94-%D7%9E%D7%94%D7%95%D7%95%D7%99%D7%93%D7%99%D7%90%D7%95/ישנו סרטון אחר מחברון. במחצית פברואר הופץ ברשתות החברתיות סרטון נוסף שצולם בחברון. בסרטון רואים צעירה מתבוססת בדמה שוכבת, וחייל חמוש מונע מכולם להתקרב אליה. בסרטון ישנו גבר שצועק: זו הבת שלי, והחייל מרחיק אותו. נכה על כסא גלגלים ניסה גם הוא להתקרב, ואז העיפו אותו מכסא הגלגלים. כעבור שבוע היה דיון בבקשה להארכת מעצר של אותה בחורה – עד תום ההליכים. השופט היה סא`ל ערן לאופמן; התובע: סגן פסק רוסטיסלב והסנגור: עו`ד טארק ברגות. לעצורה קוראים יאסמין רשאד חגאזי זרו תמימי.

לדיון בבית המשפט הצבאי בעופר הגיעו ההורים של יאסמין שלא ראו אותה מאז מעצרה. יאסמין, לאחר ששכבה מדממת כמעט שעה, נלקחה בג`יפ צבאי לבית החולים `שערי צדק`. היא נורתה ביד, ברגל ובבטן. כבר בבית החולים היה `דיון` והוחלט על הארכת מעצרה. אחרי שלושה ימים היא הועברה לכלא השרון. בעופר התקיים דיון נוסף להארכת מעצרה, שלא בנוכחותה. היא הובהלה שוב לבית החולים לשם ניתוח ביד, הניתוח נדחה מחמת זיהום שהתפתח. מאז היא נותחה ביד אך מחכים לה עוד ניתוחים, בעיקר בבטן.

בדיון ראשה נשמט פעמים רבות מחמת הכאבים. על היד ושתי אצבעות הייתה חבישה טרייה אחרי הניתוח. במהלך הדיון הסביר עו`ד ברגות כי יאסמין גרה באזור C בחברון והאירוע קרה במחסום 160 בקרבת מערת המכפלה, שם יש בידוק באמצעות מגנומטר. משצפצף התיק היא התבקשה להמתין בצד, ואז הוציאה סכין מהתיק וזרקה אותו. החייל שירה בה טען כי תוך כדי זחילה היא ניסתה להגיע שוב לסכין, אבל הוא מודה שהוא היה במרחק שלושה מטרים ממנה! בשלב הזה ירו לעברה ארבע פעמים.

עורך הדין הראה את כל צילומי הווידיאו, והשופט הסכים שיכול להיות שיש מקום לבדוק את פרטי האירוע, אך חזר ואמר שהוא לא יכול לעשות זאת בדיון הנוכחי שכן הדיון הוא רק בבקשה להארכת המעצר עד תום ההליכים. עו`ד ברגות הציע כמה חלופות מעצר ואף אחת מהן לא התקבלה.

השופט בהחלטתו קיבל את בקשת התביעה למעצר עד תום ההליכים אך הוסיף: `תשומת לב רבה ניתנת למצבה הבריאותי של הנאשמת ובשים לב לתגובת כוחות הביטחון לאירוע אשר פצע אותה באופן קשה, ולצורך לבדיקה רפואית מעת לעת ואם צריך לבצע כל טיפול אשר יתבקש`. ועל זה כבר נאמר נחייה ונראה. כרגע היא מצטרפת לעצורות הפצועות, הקטינות והבוגרות, בכלא השרון.

ועוד באותו יום נערך דיון נוסף בבית המשפט הצבאי. עו`ד עביר מראר ייצגה את העצורה אינאס אליאס מוחמד ג`עברי. הדיון היה בבקשה להארכת המעצר עד תום ההליכים. אינאס עצורה כבר שבוע. לדבריה היא יצאה לעבודה ולא זכרה שהיה סכין בתיקה. עצרה להתפלל במסגד אל איברהימי (מערת המכפלה), ובחיפוש בתיקה נמצא הסכין. לא היה מצדה שום ניסיון לעשות משהו עם הסכין. השופט החליט על הארכת מעצרה אבל המליץ לכולם לסגור את התיק שכן יש לה עבר נקי ולא היה באמת אירוע:`בית המשפט ממליץ לצדדים לסיים תיק זה שאינו מסובך על מנת שלא להגיע להכרעה`. עורכת הדין מסרה שהיא מנסה להידבר עם התביעה ולכן הוחלט על הארכת מעצרה של הנאשמת.

עזבתי את המקום בחמש וחצי כשאני חושבת על יאסמין שהיא בת עשרים אבל נראית כמו בת חמש עשרה, רזה וכל כך חיוורת, הובאה לפנות בוקר בפוסטה, חיכתה בתא לדיון כל כך הרבה שעות, ראתה את הוריה בפעם הראשונה מאז פציעתה, ומי יודע באיזו שעה תגיע לתאה בכלא, שם רק העצורות האחרות יעזרו לה. התמונה הזאת לא עוזבת אותי.

• ניצה אמינוב היא פעילה ב`מחסום-וואצ``
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

בתיהם של 44 פלסטינים מתוכם 22 ילדים נהרסו אתמול בגדה המערבית
בלילה בלילה כשכולם ישנים חיילים מתפרצים לבתים פלסטינים
היום (רביעי) משמרות מחאה ברחבי הארץ: די למעצרים המנהליים! ישוחרר מאהר אל-אח`רס!