קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

מה היה קורה לערבי שהיה כותב בפייסבוק "להרוג את כולם" כמו אלאור אזריה?
mekomit
ג`ון בראון
26.4.2016
http://mekomit.co.il/%D7%90%D7%9C%D7%90%D7%95%D7%A8-%D7%90%D7%96%D7%A8%D7%99%D7%94-%D7%9C%D7%94%D7%A8%D7%95%D7%92-%D7%90%D7%AA-%D7%9B%D7%95%D7%9C%D7%9D/במקום חקירה על הסתה ועל תמיכה בפייסבוק בארגון הטרור של כהנא קיבל אלאור אזריה נשק ונשלח לשמור על אוכלוסיה אזרחית פלסטינית בחברון. מישהו ציפה שזה יגמר אחרת?

בפייסבוק של החייל היורה מחברון אפשר למצוא קריאות לטבוח בתושבי עזה כולם, ותמיכה בראש ארגון הטרור מאיר כהנא. כך גם בסביבתו: אביו הביע גם הוא תמיכה בראש ארגון טרור ותמיכה בקריאה `להרוג את כולם`. אמו הציעה להרוג נשים וילדים, ואת ח`כ חנין זועבי.


האב, הבן, האם
האב, הבן, האם

אזרח ערבי שהיה כותב דברים דומים היה נתפס בכלי הניטור של צה`ל. כך למשל סוהייב זהאדה, 32, נעצר לאחר שתמך בחרם על ישראל בפייסבוק וקרא לערבים לא להתגייס. סאמי דעיס, העלה באוקטובר 2014 את הלוגו של החזית העממית לשחרור פלסטין, מפלגה שנבחרה בבחירות הדמוקרטיות שנערכו בפלסטין, כסטטוס בפיד הפייסבוק שלו והוסיף את המילים `החזית העממית לשחרור פלסטין`. הוא זכה לשישה סימני חיבוב, ואזכור בכתב האישום שהגישה נגדו מדינת ישראל.

הצלם אמיר עבד-רבו נחקר לאחר שכינה בפייסבוק את ניר ברקת `ראש עיריית הכיבוש`. מחמוד עסילה, שמציג עצמו כקומיקאי פלסטיני, כתב: `פתחתי חברת תיירות לרכבים שדורסים, יעני כל יום בא אליי נהג או שניים שיוצאים לדרוס וחוזרים`, ובהמשך: `תתרחקו מאל אקצא ותעזבו אותנו, נפסיק לדרוס… את הבטונדות ששמתם יש להם פתרון: נפסיק עם רכבים ונתחיל עם אופנועים`. כבוד השופטת רבקה פרידמן-פלדמן קראה את תרגום דבריו, והסכימה עם המדינה כי רמת המסוכנות שלו היא כזו שהוא אפילו לא יכול להישאר במעצר בית אלא חייב לבלות חודשים רבים בכלא עד תום ההליכים נגדו.

גם הדוד לא טמן ידו בצלחת
גם הדוד לא טמן ידו בצלחת

החודש נפתח משפטה של המשוררת דארין טאטור בשל שירה `קאוום יא שעבי, קאוומהם`, (`התנגד עמי, התנגד להם`), בו היא כותבת `עולם לא אוריד את דגלי, עד שאני אורידם ממולדתי, אכניע אותם לעת שיבוא, תתנגד עמי תתנגד להם, תתנגד לעריצות המתנחל, ותלך בעקבות שיירת השהידים, תקרע חוקה מבוישת אשר נשאה את ההשפלות והדיכוי`.

הפרקליטות טוענת כי מדובר בקריאות לעשיית מעשה אלימות או טרור, ועידוד למעשה אלימות או טרור וכן תמיכה בארגון טרור. טאטור שהתה בכלא במשך מעל לשלושה חודשים ונמצאת כעת במעצר בית קפדני.

אך החוק הישראלי לא מיושם באותה מידה על ערבים ויהודים. המקרים לעיל הם חלק קטן מכתבי האישום שהולכים ונערמים נגד ערבים על הסתה בפייסבוק. לא רק שאלאור אזריה, היורה מחברון, כלל לא נחקר על הפרסום החמור לפחות באותה מידה. חודש אחרי פרסום הסטטוס צה`ל החליט לגייס אותו ולהציב אותו חמוש בלב אוכלוסיה פלסטינית עליה הוא אמור להגן. אמו לא נעצרה על הסתה לרצח נגד חברת כנסת בישראל, ואביו לא רק שלא נעצר אלא גם זכה לשיחת טלפון מראש הממשלה.


קישורים למאמרים האחרונים בנושא

גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו
אזרחית ירדן שבאה לחתונה בשכם נעצרה במעצר מנהלי, פתחה שביתת רעב