קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

השקר החדש של הימין: "המדינה הורסת רק ליהודים"
mekomit
נועם שיזף
15.11.2016
http://mekomit.co.il/stream/%D7%A9%D7%A7%D7%A8-%D7%A2%D7%9E%D7%95%D7%A0%D7%94/
ביתה של משפחת זאנון מהכפר הבלתי מוכר ואדי אלנעם שנהרס. 18 במאי 2014 (אקטיבסטילס)
במסגרת הסחרור שפרשת עמונה הכניסה את הממשלה אליו, מפיצים כמה שרי ימין שוב את הטיעון לפיו המדינה הורסת בתים של יהודים, אך נמנעת מלעשות אותו דבר לערבים. מירי רגב כותבת בפייסבוק ש`לא ראיתי התייחסות דומה לעשרות אלפי בתים לא חוקיים בנגב, בגליל ובוואדי ערה`. יריב לוין אומר שהוא `מצפה משופטי העליון לגלות חריצות ונחרצות דומה גם בהכרעות הנוגעות לבנייה הבלתי חוקית הערבית`. ויש עוד הרבה דוגמאות.
כמובן שהמקרים אינם קשורים או דומים, למעט ההרגל הימני לענות לכל התפתחות בצעקות `אבל ערבים!` או `אבל שמאלנים!`. המדינה התחייבה לפנות את עמונה ב-2010; לדבר על `נחרצות וחריצות` בהליך שמתגלגל יותר משש שנים זו בדיחה. אבל השקר הגדול באמת נוגע לעובדה שהמדינה בהחלט הורסת בתים של ערבים, והיא עושה את זה בעקביות, בנחרצות וללא הפסקה.

בשנת 2015 נהרסו 982 בתים של אזרחים בדואים בנגב. שנה קודם לכן נהרסו 1073. ולבדואים יש תביעה אמיתית על הקרקע, שמצויה במחלוקת עם המדינה; בעמונה לעומת זאת אין ויכוח לגבי הבעלות הפלסטינית על הקרקע, רק לגבי הזכות של יהודים להפקיע אותה. ובעניין הנחרצות, אני ממליץ ליריב לוין לפשפש בתיקי בית המשפט בבאר שבע, ולחפש את מספר הפעמים שבית המשפט הכיר בבעלות בדואית על הקרקע ומנע הריסה. אני בספק אם הוא יגיע לממצאים משמעותיים.

בשטחי סי הרסה המדינה ב-2016 (שעוד לא הסתיימה) כ-250 בתים של פלסטינים על `בנייה לא חוקית`, שהותירו אלף איש ללא קורת גג. כל זה בנוסף להריסות מטעמי ענישה, וכל זאת מקרב אוכלוסיה פלסטינית של רק 100 אלף איש, פחות או יותר.
כמובן, בהפצת השקר הזה אשמים לא רק הפוליטיקאים, אלא גם העיתונאים שלא מעמתים אותם עם העובדות, ולא טורחים לסקר את משבר הדיור והריסות הבתים בקרב האוכלוסיה הערבית.

קישורים למאמרים האחרונים בנושא

גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו
אזרחית ירדן שבאה לחתונה בשכם נעצרה במעצר מנהלי, פתחה שביתת רעב